OČKOVÁNÍ

Upozornění pro pacienty

Očkování vakcíny proti virové hepatitidě A (nemoc špinavých rukou) jsou již zajištěny u nás v ordinaci. V případě zájmu o toto očkování nás kontaktujte na čísle 541225236 a domluvíme si termín aplikace.

Nová očkovací látka proti meningokokům Nimenrix či MENVEO vhodná pro děti od 2 let-proti meningokokům typu C,A a dalším podtypům .Rovněž je k dispozici nová očk. látka Bexsero proti meningokovi typu B. Očkuje se ve 2 dávkách.

Očkování proti pneumokokovi

Očkování Prevenarem 13 je nyní již hrazeno ze státního rozpočtu,existuje tedy další možnost očkování našich pacientů.Očkování Synflorixem zůstavá bez změn -očkování bez doplatku../Prevenar 7 stažen s trhu/ Tedy při splnění podmínek 3+1 je hrazeno rovněž státem.Očkování Prevenarem 13 je možno nově v schematu 2+1 úhrada pojištovnami je do výše maximální úhrady tedy t.č. 1099Kč.Jelikož maximální regulovaná cena Prevenaru 13 je nyní stanovena na1532 Kč,tedy rodiče na každou injekci budou v případě zájmu muset doplatit v ordinaci 360,- Kč a nebo si vybrat očkování Synflorixem,který je bez doplatku..Další podrobné informace Vám rádi sdělíme při poradně Vašeho dítěte.

Očkování proti rotavirové střevní infekci očk.látka ROTARIX je to perorální/podání dítěti do pusinky lžičkou/ vakcínu je nutné aplikovat do 6.měsíce /nejpozději/věku dítěte.Podání je ve 2 dávkách s odstupem 1 měsíce.Nejlepší podání v rámci preventivní prohlídky-poradny ve 6 týdnu 3.a.měsíci věku dítěte.Rovněž je k dispozici očkovací látka Rotateq ,která se aplikuje perorálně 3x.

Nová očkovací látka proti meningokokům-typ A,C a další kmeny, určeno pro děti od 1 roku věku/ očk. látky Nimenrix či Menveo/

4. očkovací látky proti klíšťatům máme pro pacienty rovněž k dispozici.

5 očkování dětí proti viru H1N1- "prasečí chřipka"-prakticky již není aktuální- pokud bude zmněa informace budou dány na naše web stránky. není aktuální

6. očkování proti lidskému papilomaviru

!!!!!!! Dívkách od zač.13 roku věku do ukončeného 13.roku věku nyní je hrazeno ze zdravotního pojištění-tedy pro dívky ZDARMA!!!! Jedná se o vakcínu Cervarix či Silgard.Nově je nejlepší na trhu očk látka Gardasil 9 s doplatkem 2190,- Kč.Aplikuje se nově jen 2x v rozmezí 1/2 roku mezi dávkami.

Tato vakcína je i nově částečně hrazena pro chlapce od 13.roku věku.

očkování je ve schematu 2 dávek-pokud rodiče mají zájem o toto očkování ,ať se přihlásí v ordinaci a rádi poskytneme informace.Zároveň sestřička v písemně či mailem osloví příslušné rodiče dívek ,které splnují tuto podmínku.

V současné době a dle informací očkování dětí p a u š a l n ě proti "prasečí chřipce" není v plánu.Očkování se bude týkat pouze vybrané skupiny dětí,kteří trpí chronickými nemocemi.Indikační seznam pacientů bude sdělen příslušnou zdravotní pojišťovnou .V případě zájmu rodičů tyto děti budeme očkovat.Bude se jednat o děti vě věku 10 let a starší.Zatím nemám validní informace o tom, jak očkování bude probíhat. Prosím o strpení,nové informace umístíme na naše stránky./T.č není již aktuální/

Očkování proti běžné sezonní chřipce je možno provádět po předchozím objednání na našem telefoním čísle.

Pár informací o příznacích o virových onemocněních v nyní v nastupujícím podzimním období.

Počátek virové infekce se projevuje obvykle rychlým nástupem typických příznaků:

Horečka 38-40 st. C,třesavka zimnice,únava a nevolnost,bolesti hlavy,očí,kloubů svalů,rýma,bolest v krku, kašel.

Pokud se objeví některé z příznaků u dětí a dítě netrpí závažným chronickým onemocněním zůstaňte v domácím prostředí. nasaďte léky na tlumení teploty,klid na lůžku,dostatek tekutin. V případě,že dojde za 3 dny od začátku onemocnění opětovně k vzestupu horečky,výrazným bolestem hlavy,dechovým potížím,zvýšené dušnosti,abnormální intenzitě únavy-kontaktujte naši ordinaci.

Vzhledem k výraznému nástupu nemocnosti u dětí dochází k prodloužení čekací doby v ordinaci a také nárůstem administrativy pro naši ordinaci-souhlasy s poskytováním zdravotníckých služeb a očkování dětí.

!!!!! nedoporučuji v podzimních a zimních měsících návštěvy dětí divadelních představení, kin, rovněž nákupy v nákupních centrech nejsou pro Vaše děti vhodné.!!!!!!!! Rovněž doporučuji pokud máte možnost dítě ponechat mimo kolektiv./ předškolní zařízení jesle, raději ponechte děti v domácím prostředí / a při event. vyhlášení chřipkové či jiné epidemie